20 grudnia w ramach lekcji doradztwa zawodowego i lekcji wiedzy o społeczeństwie klasa 8c miała przyjemność uczestniczyć w charakterze publiczności  w rozprawach w Sądzie Rejonowym Poznań Grunwald i Jeżyce w Poznaniu przy ulicy Kamiennogórskiej. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z bardzo doświadczonym sędzią, poznać zasady pracy mecenasa i prokuratora oraz protokolantki. Dodatkowo sędzia zapoznał uczniów z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości. Zasymulowaliśmy też proces sądowy. 

Malwina Antczak, Julia Słabińska 8c

W poniedziałek 19 grudnia klasy 3c i 3d z opiekunami wybrały się do Fabryki Bombek w Gnieźnie. Podczas wycieczki mogliśmy zwiedzić całą Fabrykę, czyli cztery główne działy produkcji. W dziale " dmuchalnia" zobaczyliśmy, jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstaną piękne ozdoby choinkowe. W "srebrzalni" pokazano nam, jak w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się kule od środka. W "lakierni" widzieliśmy, jak kulki nabierają pięknych barw, a w dziale "dekoracja" mieliśmy okazję przyjrzeć się, jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory. Po zwiedzaniu uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych. Każdy otrzymał cztery bombki, które mógł udekorować według własnego pomysłu. Własnoręcznie wykonane bombki dzieci zabrały do domu. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w nadchodzącą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
 

Paulina Cięgotura, Anna Fedejko

14 grudnia grupa uczniów z klasy 6b pod opieką wychowawcy udała się na cmentarz w Żabikowie aby uczcić pamięć więźniów i żołnierzy AK zamordowanych przez hitlerowców w styczniu 1945 r.

Uczniowie uporządkowali groby i zapalili znicze.                            

Katarzyna Urbaniak

14 grudnia w szkole odbył się KONCERTY ZIMOWY. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1- 3, oddziału przedszkolnego oraz klas 5d, 6a i 6b. Było radośnie, kolorowo i - przede wszystkim - bardzo, bardzo świątecznie. Dzieci śpiewały i tańczyły, solo, w grupkach albo całą klasą. Pojawiły się różne ozdoby, stroiki, słodkości przygotowane przez uczniów i ich rodziców. Przyszły nas odwiedzić całe rodziny, co było niezwykle miłe.
Koncert na pewno wejdzie na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.
Dziękuję pomysłodawczyni p. Annie Wieloch, wszystkim nauczycielkom, które przygotowały uczniów i uczestniczyły w imprezie, oraz niezastąpionym rodzicom, którzy wsparli nas po raz kolejny.

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie