Przejdź do strony:

20 listopada klasa 8c w ramach lekcji wosu brała udział w projekcie „Społeczeństwo obywatelskie”. Został on stworzony z myślą o młodzieży jako zajęcia dopełniające zajęcia w szkole oraz dla osób dorosłych jako żywa lekcja wiedzy na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego. W ramach spotkania uczestnicy 8c  poznali  historię samorządu, a także przyswoili sobie podstawowe fakty na temat województwa wielkopolskiego. Podczas spotkania szczególny nacisk kładziono na wytłumaczenie gościom idei funkcjonowania samorządu na szczeblu województwa. Przedstawiciel UM zaprezentował podstawowe zagadnienia dotyczące pracy radnych, sejmiku oraz Zarządu województwa wielkopolskiego. Opisał bieżący budżet województwa oraz w przystępny sposób zaprezentował planowane wydatki.  Nasza klasa- jak zwykle- brała czynny udział w prelekcji.

Prowadzący był zaskoczony ogromną wiedzą uczniów, ich dojrzałością obywatelską i wzorowym zachowaniem. Najaktywniejsi  otrzymali termiczne pojemniki, a wszyscy tematyczne kubki.

Roksana Leja, Natan Sówka, 8c

Dzięki uprzejmości p. Agaty, mamy Franka, klasa 2d  miała przyjemność poznać zawód wizażystki  i stylistki paznokci. Pani Agata zaprosiła nas do salonu, w którym opowiedziała nam o swojej pracy. Po krótkiej teorii przystąpiliśmy do zadań, jakie na nas czekały. Dziewczyny zajęły się projektowaniem makijażu na wybraną przez siebie okazję oraz tworzeniem własnych wzorów paznokci hybrydowych. Natomiast chłopcy, dla których makijaż nie jest aż tak interesujący, sprawdzali, czy łóżka do wykonywania zabiegów kosmetycznych są wystarczająco wygodne:) Projektowali również sportowe stylizacje oraz mogli pobawić się papierowymi samolotami, które tak bardzo uwielbiają;) Bardzo dziękujemy p. Agacie za zaproszenie i poświęcony nam czas !

 

 

 

Anna Minke

W dniu 30.11 w hali sportowej w Murowanej Goślinie odbyły się półfinały powiatowe w futsalu. W zawodach wzięły udział cztery szkoły, które rywalizowały, grając systemem każdy z każdym. Naszej drużynie udało się wywalczyć II miejsce (dwa zwycięstwa,jedna porażka).  Zwycięstwo wywalczyła drużyna SP Pobiedziska, III  miejsce zajęła drużyna SP Murowana Goślina, a IV miejsce SP Bolechowo.
W składzie SP 5 znaleźli się: Kamil Witkowiak, Antoni Dajksler, Borys Bździel-Hierzyk, Marcel Malanowicz, Jakub Galasiński, Mateusz Spychała, Mikołaj Nowak, Michał Klazuze.
Gratulujemy!!!
 

Mateusz Witek

W dniu 29.11.2022 na lekcji doradztwo zawodowe w klasie 8a odwiedził nas Tata jednego z uczniów w celu zaprezentowania zawodu: logistyk. Przedstawiona została definicja zawodu oraz branże, w których występuje. Omówione zostały przykładowe obowiązki w codziennej pracy logistyka i  stanowiska, jakie może zajmować. Na podstawie filmu dokumentującego działanie magazynu z częściami do samochodów omówiono poszczególne etapy przepływu towaru w magazynie od dostawy do wysłania zamówienia wraz z wytłumaczeniem roli logistyka w tym procesie. Usłyszeliśmy o powiązaniach z innymi zawodami – np. informatykiem zajmującym się oprogramowaniem dla magazynów. Zobaczyliśmy nowoczesne rozwiązania - roboty, które przyśpieszają pracę magazyniera, a których użycie i opłacalność planuje logistyk. Gość starał się pokazać na przykładach, że ta praca nie jest zarezerwowana dla  mężczyzn, kobiety także świetnie się w niej sprawdzają i odnajdują.  

 

Mikołaj Nowaczyk, 8a
Przejdź do strony:
Uczniowie