Przejdź do strony:

6 grudnia, jak co roku, Samorząd Uczniowski zaprosił do nas Świętego Mikołaja! Odwiedził nas z przyjmnością (zawsze dobrze się tutaj czuje smiley) i wraz ze swoimi Śnieżynkami przyblliżał nas do magii świąt. Przerwy umilała uczniom świąteczna muzyka.

Z kolei na uczniów klas 1a i 1b czekała niebywała niespodzianka. Dzieci dostały paczkę od Świętego Mikołaja. Jakie było ich zdziwienie! Przeczytały list od Świętego Mikołaja i wykonały zadania, które zadał. A na koniec były cukierki i czekoladowe figurki. Wielka niespodzianka, niedowierzanie ….i magia ……towarzyszyła w tym dniu uczniom. Taka lekcja jest niesamowitym przeżyciem…..i z pewnością zostanie na długo w pamięci. 

Mikołaj dotarł niemal do wszystkich klas. Wszędzie zostawił słodycze lub drobne upominki.
W wielu klasach pojawiły się świąteczne drzewka. W holu mrugają do nas smiley lampki z ogromnej choinki!
Święta coraz bliżej heart!

Natalia Szymczak, Katarzyna Lis, Maria Mazurczak 5d

Zakończyła się zbiórka darów do klasowych paczek dla Pacjentów Hospicjum Palium i ich rodzin. Cała społeczność „Piątki” przygotowała niezwykłe upominki, które ucieszą wiele osób. Wszystkie prezenty zostały już przekazane do Hospicjum.
Za ogromne serce dla potrzebujących, za zaangażowanie i przepiękne dary składamy serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom i nauczycielom. Kolejny raz pokazaliśmy, że wspólnie możemy uczynić wiele dobra heart

Paulina Hącia - koordynator SKW

Koniec listopada był bardzo pracowity dla naszych małych i dużych wolontariuszy. W wielu domach pieczono pierniki w kształcie motyli, które będą rozdawane w Dniu dla Hospicjum Palium 11 grudnia w ramach Betlejem Poznańskiego na Placu Wolności w Poznaniu.
Wszystkim osobom zaangażowanym w to działanie bardzo dziękujemy!!!  heart

Paulina Hącia - koordynator SKW

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy– ludzi o wielkich i dobrych sercach, którzy chcą pomagać innym. To święto wszystkich, którzy bezinteresownie czynią dobro i sprawiają, że świat staje się piękniejszy, a potrzebujący pomocy – szczęśliwsi. Aby uczcić to szczególne święto, 05.12. 2022 r. zapraszamy wszystkich wolontariuszy kl.4-8 i małych wolontariuszy klas 1-3 (wraz z rodzicami) na warsztaty świąteczne  w godzinach od 17:00-19:00. 
W tym dniu będziemy szyć poduszki świąteczne i wykonywać różne ozdoby np. stroiki, aniołki i kartki.
Wszystkie prace zostaną przekazane na kiermasz świąteczny a dochód z nich na cele charytatywne.

Pamiętajmy, że Wolontariuszem może być każdy z nas, wystarczą do tego dobre chęci i wielkie serce. 

Zapisy na ten wyjątkowy dzień u p.P.Hąci i p.K.Urbaniak kl.4-8, a mali wolontariusze  kl. 1-3 u wychowawców.

Zachęcamy Was do czynienia dobrych uczynków na rzecz drugiego  człowieka! 

                                                                                      

Koordynatorzy Wolontariatu
Przejdź do strony:
Uczniowie