Przejdź do strony:

W sobotę 10 grudnia  2022 r. odbył się 2. Wigilijny Bieg Charytatywny. W Lasku Majońskim w Luboniu (ul. Armii Poznań) odbył się bieg oraz marsz z kijami Nordic Walking. Byliśmy tam! Celem akcji było zebranie środków na leczenie małego Wiktorka http://www.siepomaga.pl/wiktorek-ratajczak.
W biegu dla dzieci wspaniale poradził sobie Ignaś Szymczak z klasy 1a heart. W dorosłej części Biegu wzięło udział siedmioro nauczycieli yes. Dla wszystkich było to niezwykle miły czas. Pomagamy!

Jolanta Walczak

Kamil Wiśniewski z klasy 8c zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego dwóch kuratoryjnych konkursów przedmiotowych - z matematyki i fizyki. Jako jedyny z naszej szkoły pisał testy na etapie rejonowym i zdobył potrzebną liczbę punktów. To bardzo duży sukces! Gratulujemy bardzo gorąco! 
Wszyscy trzymamy kciuki za przewodniczącego naszego Samorządu Uczniowskiego w kolejnym etapie yes

                    

Jolanta Walczak

5 grudnia odbył się w naszej szkole Wieczór Wolontariatu. Po raz kolejny wspólnie pracowaliśmy na rzecz potrzebujących heart. Tym razem wykonywaliśmy: anioły, stroiki, kartki świąteczne, bombki i inne ozdoby. Powstały też cudne, kolorowe poduszki. Przy jednym stole zasiedli uczniowie, rodzice, nauczyciele i lubońscy seniorzy. Dołączyła do nas także zastępca burmistrza Pani Dorota Franek.
Podczas spotkania wystąpiły: Gabrysia i Alicja Bartnik (śpiew), Antonina Dymowska 6a (gra na keyboardzie) oraz Marta Ziętkowska i Wiktoria Sobierajska 8b (taniec).
Było bardzo miło i sympatycznie. Takie akcje zwiększają motywację do bezinteresownego pomagania oraz integrują społeczność szkolną i naszych przyjaciół. Na pewno będą kolejne! 
Dziękujemy wspaniałym uczestnikom spotkania! Dziękujemy wszystkim, którzy upiekli pyszne ciasta – umiliły wieczór smiley.   

Jolanta Walczak

Dnia 29.11.2022 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski w ramach obchodów „Listopada Poetyckiego”. Temat konkursu brzmiał: „Mój ulubiony wiersz”. Zadaniem uczniów było wyrecytowanie wiersza, który szczególnie im się spodobał, a jego tematyka była dowolna. Uczestnicy startowali w dwóch grupach – klasy 1-3 i klasy 4-6. Wszyscy byli dobrze przygotowani, umieli swoje teksty na pamięć, pięknie je interpretowali. Komisje oceniające młodych recytatorów miały trudny wybór, ostatecznie po długich naradach zostali wyłonieni laureaci.

Klasy 1-3:

I miejsce – Emilia Przybylska 1a, Lena Kaźmierska 2c, Amelia Orzeł 3d,

II miejsce – Robert Klimek 1c, Oliwia Czajka 2c, Hanna Lis 2a,

III miejsce – Natasza Dzielicka 1d, Lena Zielezińska 2b, Jan Antkowiak 3a,

Wyróżnienia –Nikodem Filusz 1a, Emilia Pietrzkiewicz 3b, Joanna Ludwiczak 2a, WeronikaBogacz 2d.

Klasy 4-6:

I miejsce – Anna Dudzińska 5a, Katarzyna Stęplowska 4e,

II miejsce – Martyna Grajkowska 5a,

III miejsce – Gabriela Bartnik 5c,

Wyróżnienia – Krystyna Buciora 6a, Laura Monkiewicz 6a, Wojciech Łukowski 5d.

Komisje: klasy 1-3: p. Jolanta Walczak, p.Katarzyna Wilińska- Jóźwiak, p.Anna Fedejko;
klasy 4-6: p.Katarzyna Pilarska, p. Małgorzata Wagner, p. Iga Strońska.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie im gratulujemy i życzymy, aby alej rozwijali swoje pasje czytelnicze i recytatorskie. Do zobaczenia za rok na kolejnym konkursie!

Małgorzata Wagner
Przejdź do strony:
Uczniowie