W sobotę 17 grudnia w naszej szkole odbył się wzruszający koncert "Wieczór taki jak ten". Zaśpiewały m.in. Gabrysia Bartnik 5c i Alicja Bartnik 3c. Dziewczynki kolejny raz oczarowały wszystkich swoimi głosami. Z kolei zdolne laureatki szkolnego konkursu recytatorskiego: Ania Dudzińska 5a i Lenka Kaźmierska 2c wierszami wprowadziły nas w nastrój zbliżających się Świąt! 
Serdecznie dziękuję cudownym młodym artystkom heart i ich Rodzicom.

Jolanta Walczak

Kamil Wiśniewski z klasy 8c zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego dwóch kuratoryjnych konkursów przedmiotowych - z matematyki i fizyki. Jako jedyny z naszej szkoły pisał testy na etapie rejonowym i zdobył potrzebną liczbę punktów. To bardzo duży sukces! Gratulujemy bardzo gorąco! 
Wszyscy trzymamy kciuki za przewodniczącego naszego Samorządu Uczniowskiego w kolejnym etapie yes

                    

Jolanta Walczak

Dnia 29.11.2022 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski w ramach obchodów „Listopada Poetyckiego”. Temat konkursu brzmiał: „Mój ulubiony wiersz”. Zadaniem uczniów było wyrecytowanie wiersza, który szczególnie im się spodobał, a jego tematyka była dowolna. Uczestnicy startowali w dwóch grupach – klasy 1-3 i klasy 4-6. Wszyscy byli dobrze przygotowani, umieli swoje teksty na pamięć, pięknie je interpretowali. Komisje oceniające młodych recytatorów miały trudny wybór, ostatecznie po długich naradach zostali wyłonieni laureaci.

Klasy 1-3:

I miejsce – Emilia Przybylska 1a, Lena Kaźmierska 2c, Amelia Orzeł 3d,

II miejsce – Robert Klimek 1c, Oliwia Czajka 2c, Hanna Lis 2a,

III miejsce – Natasza Dzielicka 1d, Lena Zielezińska 2b, Jan Antkowiak 3a,

Wyróżnienia –Nikodem Filusz 1a, Emilia Pietrzkiewicz 3b, Joanna Ludwiczak 2a, WeronikaBogacz 2d.

Klasy 4-6:

I miejsce – Anna Dudzińska 5a, Katarzyna Stęplowska 4e,

II miejsce – Martyna Grajkowska 5a,

III miejsce – Gabriela Bartnik 5c,

Wyróżnienia – Krystyna Buciora 6a, Laura Monkiewicz 6a, Wojciech Łukowski 5d.

Komisje: klasy 1-3: p. Jolanta Walczak, p.Katarzyna Wilińska- Jóźwiak, p.Anna Fedejko;
klasy 4-6: p.Katarzyna Pilarska, p. Małgorzata Wagner, p. Iga Strońska.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie im gratulujemy i życzymy, aby alej rozwijali swoje pasje czytelnicze i recytatorskie. Do zobaczenia za rok na kolejnym konkursie!

Małgorzata Wagner

W dniu 30.11 w hali sportowej w Murowanej Goślinie odbyły się półfinały powiatowe w futsalu. W zawodach wzięły udział cztery szkoły, które rywalizowały, grając systemem każdy z każdym. Naszej drużynie udało się wywalczyć II miejsce (dwa zwycięstwa,jedna porażka).  Zwycięstwo wywalczyła drużyna SP Pobiedziska, III  miejsce zajęła drużyna SP Murowana Goślina, a IV miejsce SP Bolechowo.
W składzie SP 5 znaleźli się: Kamil Witkowiak, Antoni Dajksler, Borys Bździel-Hierzyk, Marcel Malanowicz, Jakub Galasiński, Mateusz Spychała, Mikołaj Nowak, Michał Klazuze.
Gratulujemy!!!
 

Mateusz Witek
Przejdź do strony:
Uczniowie